Денис Бережний

Довідка

Про музиканта

Денис БережнийДенис Бережний (н. 1974) — український професійний співак, автор пісень. Закінчив вокальне відділення консерваторії. Унікальною особливістю співака є спосіб виконання творів різних музичних жанрів: власних солоспівів, творів на вірші видатних сучасних поетів, арій, романсів, авторської пісні, зарубіжної, етнічної (ромської, іспанської, латиноамериканської) музики, французького шансону, з використанням лише власного гітарного акомпанементу. Звукозапис одночасний, без «накладення» партій, концерти переважно без мікрофона.

З інтерв’ю:

«...Скільки б мені не акомпанували оркестр, ансамбль чи рок-гурт, я повертаюся до власного гітарного акомпанементу. І чим серйозніше, складніше твір, тим більше азарту виконати його професійно і гарно за допомогою мінімуму засобів: тільки голос і гітара».
«...Це важлива для мене ідея про спорідненість, єдність творів різних вокальних жанрів і про можливість ось так їх поєднувати, використовуючи для виконання одні й ті ж інструментальні засоби (голос і гітару)».

Пройшов шлях від вуличного і ресторанного музиканта до оперного і концертного співака. На початку 90-х — учасник рок-гуртів «ЧК» і «Провокація», постійний учасник популярних у той час «Афганських телемарафонів». Надалі, паралельно з навчанням у консерваторії, постійно виступав із концертами. Співав у багатьох місцях — підземні переходи, площі, дискотеки, клуби, ресторани, радіо, телебачення, музичні фестивалі, театри та концертні зали. За цей час сформував свою публіку, для якої тепер і працює.

Теми деяких концертних програм:

2012 р.
«Музична антологія сучасної поезії»;
«200-річна луна» Франко-російська війна 1812 року в романсах наших сучасників
(варіант: Франко-російська війна 1812 року в алюзіях постпостмодерністских романсів);
2011 р.
«Петербурзький романс XXI століття» Романси та пісні на вірші сучасних поетів Санкт-Петербурга;
«Москва жива» Пісні на вірші сучасних московських поетів;
«Послухай цей сніг» Цикл зимових романсів на вірші Наталії Малініної;
2008 р.
«Сучасна вокальна музика. Романси та пісні на вірші поетів мережевої доби»;
«Губанов. Соснора. Два північні птахи» Романси та пісні на вірші Леоніда Губанова та Віктора Соснори;
«Громадянин тік-така» Цикл пісень на вірші Костянтина Рупасова;
2001, 2002 рр.
Концертні програми «Еволюція романсу» (Частини I та II), в яких простежувалися зміни жанру від давнини до самих останніх тенденцій. Вперше в цих програмах романси з опер Ґ. Доніцетті, Р. Ваґнера, Ж. Бізе прозвучали під гітарний акомпанемент самого виконавця, тобто максимально наближено до оперних лібрето.
Дискографія, альбомографія (докладно):
Пафос орача (2012)
Вперед-назад (2012)
Наше благородіє (2010/2011)
Адамо по-російськи (2010, спільний альбом)
Комфорт інтелігента (2009)
Збирання каміння (2008)
Я чоловік-сонечко і всі хочуть погрітися в моєму промінні (2007, «Лаос»)
Книга (2006, Студія ДОДТРК)
Сором (2005, “Gorki 29”)
Бунт (2004, “Gorki 29”)
Belge (2003, “FAT Records” для продажу в Бельгії)
Ігри на розвилці (1993)
Вітер (1990)
День (1989)

Також із 1990 року Денис Миколайович Бережний викладає спів та гітарний акомпанемент індивідуально, зокрема дистанційно, навчивши за цей час сотні людей у різних країнах світу. (докладно)

Про музику

Денис із Дюфой та Філом (Льоліком) Денис Бережний унікально поєднує в своїй творчості музику різних жанрів, стилів і напрямів, незмінно дотримуючись принципу індивідуалізму у виконавстві.

У творчій біографії співака різнотематичні концертні програми:

Оперна, класична і сучасна камерно-вокальна музика. Особливе місце займають програми «Сучасна вокальна музика. Романси та пісні на вірші значних поетів початку XXI століття» та «Еволюція романсу». Перша являє собою антологію сучасної поезії, але не звичайну, а музичну, і що ще більш незвично — з головною роллю вокальних та інструментальних мелодійних ліній у композиції. У другій — арії та романси з опер звучать під гітарний акомпанемент самого виконавця. Розширивши рамки класичного кросовера, цей стиль, що рівно включає в себе майстерність володіння голосом і гітарою, який не допускає використання іншого акомпанементу і студійних записів зі штучним накладенням партій, отримав назву прогресивний романс.

Етнічна музика. Народні пісні ромів (автентичне виконання і у перекладі на російську та українську мови), українські, російські, іспанські, перуанські й болівійські (латиноамериканські) народні пісні.

Класика світової естрадної та популярної музики.

Військові пісні. Класика авторської пісні, блатного жанру, а також класика року.

Програми з власними піснями, якими з кінця 80-х і донині представлена сучасна серйозна музика.

З інтерв’ю:

«Ми в часі — дуже цікава тема. Рок-музикою потрібно займатися, коли ви знаєте поіменно всі гурти вашого міста і навіть величезної країни і можете відрізнити стилістику одного від іншого. Коли це було творчо не досліджене, провокувало інтерес обивателя, я цим займався. Коли ж кількість гуртів, що грають електричну, синтетичну музику, співаків, які співають мізерними, мікрофонними голосами, перестала піддаватися підрахунку, тобто приблизно з початку 90-х, належати мейнстрімним естрадним жанрам — і року, і поп-музиці стало не тільки ганебно, а й безглуздо. Те ж трапилося з деякими застиглими академічними жанрами. Але нормальний, справжній музикант завжди прагнутиме робити щось своє і щось нове. Те, чого мало, і те, чого немає. На мою думку, співак має бути лабораторією, а не музеєм. Кращі зразки сучасної поезії, заснована на мелодизмі композиція і гідне живе, акустичне виконавство — ось три кити моєї роботи. Або, щоб подражнити громадськість, пафос, пафос і ще раз пафос. Благородну поезію вам підносить благородна музика».

© Денис Бережний, denysberezhnoy.com